Ragstet

O nás

Vítáme Vás na stránkách naší chovatelské stanice koček plemene Ragdoll!

Jsme rádi, že jste k nám zavítali a doufáme, že zde najdete to, co hledáte, ať už si chcete pořídit kočičku na mazlíka, do chovu, nebo prostě jen tak brouzdáte.

Jsme rodinnou chovatelskou stanicí, registrovanou u mezinárodní organizace FIFe, a naše kočičky s námi žijí společně v celém bytě. Jelikož milují naši společnost (a my tu jejich), jsou nám neustále na blízku. Naše kočičky jsou plně socializované, zvyklé na lidi a mohou se tak pyšnit svou 100% ragdollí povahou.

Zdraví, pohoda a spokojenost našich kočiček je na pro nás na prvním místě. Počínaje podáváním kvalitní stravy, přes pravidelnou veterinární péči včetně očkování a preventivního testování kočiček - např. na vrozené vady  HCM a PKD (s negativním výsledkem), až po maximální a láskyplnou péči ze strany všech členů naší rodiny.

Ragstet

A jak to vlastně všechno začalo? Původně jsme si chtěli jen pořídit jednu kočičku na mazlíka, ale jak to tak bývá, vše se pak vyvíjelo trochu jinak.  Když jsem začala vybírat kočičku, byla pro mne důležitým kritériem povaha – společenská, přítulná, ale i hravá, bez náznaků agresivního chování. Hledala jsem zkrátka spíše takového kočkopsa (v dobrém slova smyslu) a objevila Ragdolly. Splňovali ve všem mé očekávání a navíc - byli neuvěřitelně krásní!

Dále šlo vše poměrně rychle – našla jsem stránky chovatelské stanice Orlitia s fotku koťátka, kterému nebylo možné odolat. Následovala návštěva u paní Evy, milé a vstřícné přijetí, potvrzení si naší představy o Ragdollech, no a v neposlední řadě ty neodolatelně modré oči naší první kočičky Mafinky.

Přestože jsme původně jen hledali mazlíka do rodiny, Mafča nás brzy přesvědčila o tom, že by to chtělo jít dál, když hned na první výstavě získala nominaci do BIS.

Samozřejmě nezůstalo u jedné a dnes si bydlení bez kočiček snad ani nedovedeme představit. Kočičky k nám domů přinesly Něco, co náš život udělalo mnohem pestřejším, pohodovějším a láskyplnějším, něco co se dá jen těžko popsat, co se musí zkrátka zažít.

Ragdoll kittens

Koťátka

Všechna koťátka (stejně tak jako ostatní kočičky) mají naši maximální péči a lásku, a takový přístup samozřejmě očekáváme i od jejich nových majitelů. Velice nám záleží na tom, aby se koťátka dostala do nových domovů, kde jim bude poskytována stejně láskyplná a trvalá péče.

Budete-li mít o nějaké koťátko zájem, nebo chcete jen zjistit více o povaze a chování Ragdollů, neváhejte nás kontaktovat a domluvit se na osobní návštěvě.

Koťátka od nás odcházejí nejdříve ve věku 13 týdnů, a to řádně naočkovaná, odčervená a načipovaná, s výbavičkou (stelivo, krmení, hračky, ..) a návodem pro první dny v novém domově. Samozřejmostí je i řádná kupní smlouva s jasně definovanými právy a povinnostmi obou stran – prodávajícího i kupujícího.

Odchováváme pouze koťátka s průkazem původu a tedy i s garancí jejich skutečně ragdollí povahy. Pokud ještě váháte jaké koťátko / kočičku si pořídit, mohou Vám při výběru toho správného koťátka právě pro Vás pomoci informace v sekci Ragdollí koťátka.

Budete-li potřebovat radu či pomoc, můžete se na nás kdykoliv s důvěrou obrátit. S novými majiteli našich koťátek bychom rádi zůstávali v kontaktu a uvítáme průběžné zprávy o tom, jak se koťátkům v jejich nových domovech daří.